Aga mulle maitseb siin

29 09 2012

Tuttavate Soomes ja Belgias elavate eestlaste sumin ühe Delfi rahvajutu ümber ajas mulle hirmsa “õige Eesti” kartulisalati isu peale. Veri on ikka paksem kui vesi, täna võtsin ette ja maitses küll paremini kui see, mida poes müüakse. Mitte et sakslased ei oskaks, neil on lihtsalt teine retsept.

Vähe sellest, ma rikkusin väikese osa kartulisalatist peediga ära (© by A) ning see kausitäis tuli veel eriti hea (aga see headus jäi ainult minu teada). Nüüd on tükiks ajaks rosoljega rahu majas.

Lubasin rahvuskaaslastele ära kinkida oma ainsa paki kama ning toetada nende võõrutusravi hapu tõrva maitsega Soome kohvist, pakkudes järk-järgult asemele korralikku Saksa kohvi (mida tuleb siinsest kohvimaksust legaalseks kõrvalehiilimiseks Luksemburgist osta).

Ma elan ju paradiisis :))) Suurepärast musta leiba ja kohukesi müüakse üle tee Nettos (aga ma ei taha päevast päeva musta leiba ja kohukesi pole kunagi üliväga armastanud), üks Saksa tootja teeb voolavat hapukoort (Auchanis müüdav Normandia 15% on ikka parem) ning ma suudan väga hästi ema süldist süldini elada, rohkem ei tahakski kui paar korda aastas.

Ja mina olen vaadanud ja imestanud neid kümneid eesti tuttavaid siin ja seal, kes hooaja saabudes jälle potitäite viisi rannakarpe vitsutavad… Puha vale ja silmakirjalikkus, tegelikult unistavad kõik kilust :)

Kui minu kõht siin ja praegu üldse millestki päriselt puudust tunneb, siis metsaseentest. Või siis pigem tunnen ise puudust puhtast seenelkäimise rõõmust. Vat kukeseeni ma poest osta ei taha, näevad teised na kuivanud välja. Teist aastat järjest on strateegiliselt tähtis osa suvest olnud väga kuiv, seega pole vist mõtet jahile sõita.

Aga miks ma sellest üldse rääkima hakkasin, aga lõpuks unustasin – isegi Supsik sõi täna ühe ampsu kartulisalatit. Ta pole viimase kahe või isegi kolme aasta jooksul ühtegi majoneesi või koorega tehtud salatit suu sissegi võtnud.


Toimingud

Informatsioon

2 kommentaari

30 09 2012
mäemamma

Oi-oi, nüüd tuli jah koorega salati neel ;-)
No ja need kukeseened, mis on Möisakülas minu vanaonu maja taga metsas, no need seened panevad siinsetele poe omadele pika puuga, ha :-)
Kuldset sügist Teile sinna

30 09 2012
lagrits

Aitäh, ümbrus hakkab just vaikselt värviliseks kiskuma ja alanud on operatsioon “kõik kastanimunad ja vahtralehed tuleb tuppa tuua”.

Tegelikult siin on mõned hea seenemetsad, aga sel aastal on ilm ebaseenesõbralik. Kaks aastat tagasi võis riisikaid, pilvikuid ja sirmikuid vikatiga võtta, aga kukeseenele jäin paar nädalat hiljaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: