Mõttetute klaverimängijate jälgedes

14 01 2015

Akna Ülol oli selles mõttes õigus, et klaveriga on muusikateed valutum alustada kui viiuliga. Kõrvalseisjate kõrvade jaoks :P

Supsiku puhul langes valik klaverile mitmel põhjusel. Esiteks on tal praegu nii pikad koolipäevad ja pärast seda üsna teises linna otsas asuvasse ametlikku muusikakooli tormata tundub karm. Laupäeviti on Eesti kooli tunnid, millest ei saa, ei või, ei taha loobuda. Linna muusikakool on igati esinduslik, aga maksetingimused nii paindumatud – kas kogu aasta eest sularahas või siis otsekorraldusleping aastaks. Kui lapsele ikka üldse ei meeldi, võetakse ikka aasta lõpuni kord kuus õppemaks arvelt maha. Võrreldes Eesti huvikoolidega on summad mitme(kümne)kordsed.

Mitme erakooli läbikammimise asemel kasutame esialgu mugavat varianti, mida paljud Luksemburgi eesti lapsed (ja ka mõned täiskasvanud) – klassikalise ja džässklaveri õpetaja K (Kohtla-Järvelt, lõpetanud VKA) tuleb kohale ning õpetab nii pilli kui solfedžot. Kuna K elab Trieris, pole ka sõidumuret.

Hetkel kestab teine tund. Kisa pole seni veel kuulda.

Küll jõuab (mõttetu) klaveri kõrval veel mõne pilliga sõbraks saada. Sellisega, mida saab ilma autota põõsasse kaasa võtta.


Toimingud

Informatsioon

One response

16 01 2015
mercredis

Muusikakoolide osas on Belgias elu siis ikka palju parem. Riiklik muusikakool on siin kuni 12.-eluaastani suisa tasuta. :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: