Võti naabritädi südamesse

3 06 2014

…on käsitöö.

Ülejärgmises majas elab üks vanaproua, keda me aimatava välise sarnasuse tõttu ning tema tegelikku nime teadmata Margaret Thatcheriks hüüdsime.

Meie vahel oli võssa kasvanud vana maja, nägime teda harva vaid läbi okste, enamasti majadevahelist teed pühkimas. Tänaval käis “raudne leedi” harva ning siis jättis ta nii range ja tõsise mulje, et ei julgenud teregi öelda.

Kui vana maja lammutati, sulas ka jää. Esmalt sai Frau D-ga jutule A, kel naaberkrundile minust sagedamini ja asja pärast asja on olnud.

Eile õhtul läksin aias uuele naabrimehele tere ütlema ja samal ajal oli õues ka Frau D. Nähes mu peos tikkimisraami, unustas ta hoobilt oma artroosihaiged jalad ning kappas kärmelt lähedale – ilmaime, kui keegi tänapäeval Saksamaal käsitööd teeb.

Tegin talle sisseijuhatuse Eesti rahvarõivaste ja laulupidude teemasse ning Frau D rääkis, kuidas ta terve elu muudkui heegeldanud on.

Supsik sai Oma‘lt paki vahvleid (Frau D ise nimetas end lapse ees vanaemaks, kusjuures ma olen A-ga nõus, et Thatcheri kõrval on sarnasusi ka minu emaga) ning A sai ka kiita, et ta nii palju ise ehitab ja teeb.

Vardad, nõelad, haamrid ja pintslid kätte, kodanikud!

IMG_06032014_143549

Mobiilipilt on tõestuseks P-le, et rohkem kui aasta otsa ilma nõela pistmata seisnud Kadrina käised siiski jõuavad laulupeole (eeldusel, et P juunis rohkem koorikontserte ei korralda :) ). Esitükil on tikkida veel üksikud lilled ning varred. Kuna see siin pole käsitööblogi, siis ma ei viitsinud triikida, sättida ega fotoaparaati otsida.


Toimingud

Informatsioon

6 kommentaari

3 06 2014
Piret

Tõotan pühalikult, et ei ühtki koorikontserti enam, vähemalt sel aastal mitte :oP Aga käised on ilusad! Aitäh! :o)

3 06 2014
Terje

Sama kehtib ka aias toimetamise kohta. Eriti juhul, kui aia endine omanik elab kõrvalmajas ja sa ei ole tema tütre sünni puhuks istutatud hortensiat välja juurinud. :)
Teisel pool elanud naabritädile (st et tädi elab ehk siiani, aga mina olen vahepeal elukohta vahetanud) meeldis aga väga, kuidas ma lavendlipõõsaid pügasin. Mööda minnes lausa plaksutas mulle ja hüüdis “Bravo!”. Pikemalt jutuotsa peale me temaga ei saanud, kuid töö läks kohe palju libedamalt. ;)
Ja käised on tõesti uhked!

3 06 2014
Piret

Täiesti nõus Terjega! Aiandushuviga on ka täiesti võimalik kohalike naabriprouade südameid võita :o) Mul ka isiklik kogemus olemas.

4 06 2014
lagrits

Aianduse soolikat pole ma veel enda seest üles leidnud, enne meie remondi ja meie ning naabermaja vahele laotava uue aiamüüri valmimist pole mõtet labidat väga sügavale lüüa ka.
Esimesel aastal ma proovisin, aga nälkjad pistsid kõik nahka, kaasa arvatud lillesegu, mis pidi olema nälkjavastane :) Meie aed on nii varjuline, et peale nälkjate siin midagi ei kasva :( Mõned puud, mis naabri krundilt maha võeti, ei avanud paraku teed päikesele. Ülejärgmine jupike kuulub kolmandale omanikule ja seal on jätkuvalt kole võsa.
Suurtes pottides on kolm rododendronit, aga ma ei saa neid enne maha istutada, kui müür on valmis..
Nii palju siis aiandusest.

4 06 2014
Piret

nälkjate vastu aitab hästi õlu (ja sool)! aga noh, sinu varjulises aias kulub seda ilmselt siis metsikutes kogustes…

4 06 2014
Terje

Nälkjate vastu võitlemine on väga tuttav teema. Alguses ei saanud ju kohe aru, miks lilled ei tõuse ega tõuse. Seejärel muutus nälkjavastane võitlus mul vahepeal lausa kinnisideeks. Muust ma enam ei rääkinudki. Lõpuks kingiti mulle isegi raamat “50 viisi nälkjate mõrvamiseks” vms. Viimane (meeleheitlik) nõuanne seal on, et kui miski muu pole aidanud, siis lõmastage nälkjas sellesama raamatuga. :) Mul sai katsetamise isu enne otsa (õllega ma neid ikka lõksu meelitasin, aga neid oli lihtsalt nii kohutavalt palju, et kes see jaksab neile õlut vedada!) ja lõpuks otsisin lihtsalt vastupidavamad lilled.
Mine tea, sinu naabritädile võibolla lähebki käsitöö paremini peale kui aiandus. ;)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: