Laste suu laulab, minu süda muretseb

15 03 2014

Ja liiga palju asju valutavad.

Arvasin kuni eile varahommikuni, et mulle ei hakka kõhuviirused külge. Lapseeast on paar udust kõhutõvemälestust (mis ei pruukinud ka viirused olla, pigem toidust). Ükskord lapsena Narva-Jõesuus ma olin just (ilmselt raadiost) kuulnud koolerast ja kuna ma olin haiguste alal juba siis lootusetu paranoik, siis mõistagi ma arvasin, et mis muu see tooretest tikritest tulla sai kui koolera. Varajases teismeeas pani lastearst poole aasta jooksul järjest kolm “kõhugripi” diagnoosi, aga need “gripid” lõppesid õnnelikult hoopis pimesooleoperatsiooniga.

Sophie sai kolmapäevaks (ilmselt lasteaiast, veebruaris-märtsis on teisigi haigeid olnud) noroviiruse. Küllap ta noro on, sümptomid on 1:1. See konkreetne tüvi paistab olevat eriti vinge, sest kuigi neljapäeval oli korraks parem, läks laps eile uuele (õnneks küll kergemale) ringile ning tänagi kurdab veel kõhuvalu.

Mõned viirused ei kohku paraku ka ükskõik kui hoolika kätepesu, desinfitseerimise, külmutamise või kuumutamise ees.

Mina peaksin eile õhtust olema looduskaunis kohas Belgias laste laululaagris. Ei ole, sest eile varahommikust õhtuni oli ühte teatud majaossa minulgi rohkem asja kui eelneva kuu jooksul kokku. Õhtuks lisandusid palavik ja kõik muud ebameeldivad nähud. Ei ei ole eetiline viia nii vihast viirust 60 inimesele, sh lastele.

Tunnen end eemaloleku tõttu muidugi veel halvemini, sest E peab üksi koori juhatama ja korraldustegevusteks on ka üks täiskasvanu puudu. Oleks see lihtsalt niisama laager, aga kõik laulupeo reps tuleb salvestada ja ma ei saa kuulda ega näha seda, mille eest ma vastutan ja mille pärast olen mitu kuud südant valutanud, teinud pikki proove, salvestanud abimaterjale ja andnud karme käske koduski harjutada. Salvestamise tehniline pool on ka seni minu ülesanne olnud. Asendamatuid inimesi siiski ei ole – eile õhtul viis A autotäie pillikola kohale ning LT võttis nupuvajutused enda peale.

Nad küll raporteerivad, et seni on kõik kontolli all (tsiteerides ML – “E salvestab hullu pilguga”), aga ega see mittemuretsemine ei ole just lihtne.

Mis ma oskan öelda – peske käsi ja köögivilju.


Toimingud

Informatsioon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: