Lasti ka kõrbest välja

27 06 2013

Eile õhtuks sai mul kõrbest ikka täiega siiber.

Tõsi, Mojaves oli jupiti jälle päris armas. Supsik sai lõpuks oma lemmikuid joosuapuid katsuda. (Kes mõtles välja eestikeelse nime lühileheline tääkliilia? Liilia?! Olgu tema põlvnemisega kuidas on, aga “lühlilehelise tääkiliilia” kasuks otsustanud botaanikaterminoloogid pidid küll enne liitri tekiilat sisse kihutama ja siis pihku itsitama “höhö, las hääldavad”. Mitmelamelliline mustriline pole oluline.) Joosuapuu või jukkapuu sobiksid vähemalt kõnekeeles märksa paremini. 

IMG_06252013_131557

Kui Death Valleys on kõik järjest enam turistidele orienteeritud ja tsiviliseeritud, siis Mojaves sureb elu välja nii kõrbes kui ka külades. Kas selle uru elanik oli elus ja kodus või ei, me igaks juhuks ei hakanud kontrollima.

IMG_06252013_131657

A-le ja M-le 2007. aastal kustumatu mulje jätnud Cima postkontor suleti juba mõni aeg tagasi. Supsik joonistab samas majas asunud poekese ukse ees.

IMG_06252013_133130

Aga see-eest on seal mitte lihtsalt telefon, vaid smart phone, millega oskab helistada vaid väga nutikas inimene.

IMG_06252013_134051

IMG_06252013_134129

Lähedal asub väga korralikult üles vuntsitud ja sõbraliku pererahvaga Kelso depoo külastuskeskus, mille puhvetipidaja Mike on kirjade järgi valmis jälle pensionile minema ja otsib endale asendajat. Huvilistel paluti lahkesti ühendust võtta.

IMG_06252013_145913

Kuulus Route 66 saab lähimatel aastakümnetel ilmselt ajalooks, osa sellest ongi juba jäädvalt läind. Tõenäoliselt säilitatakse mõni muuseumijupike.

IMG_06252013_172508

Teeäärsed külad on nukras seisus.

IMG_06252013_164754

Seda enam oli tore toetada ühte vähestest töötavatest vana-kooli-tanklatest, mis sest, et kütus kallim kui moodsa tee ääres. See-eest sai külma Pepsit klaaspudelis. Teie mäletate, aga mina jõin.

Koos kõrbega või veelgi varem sai siiber ka siinsest toidust, eriti hommikusöökidest. Cheryl’s Diner on seni olnud ainus, kus toit ei maitsenud nagu plastik. Katsuge te leida poest näiteks jogurtit, millest ei oleks rasva välja võetud ja suhkruga asendatud. Walmartist leidis A suure vaevaga ühe! Nimeks on “Kreeka traditsiooniline”, aga maitseb (ikka) nagu ülimagus kohupiimapasta. Supsik on loobunud poes krõpsude nõudmisest, sest ta on nüüd lähedalt näinud inimesi, kes ei ole mitte trullakad või täidlased, isegi mitte paksud, vaid sõna otseses mõttes voolavad, voooolavad aeg luubis nagu hiiglasuured amööbid järgmise burgeri ja koola poole. Kui üldse voolavad, mitte ei sõida. Walmartis ei jagu klientidele enam mobility scooter‘eid. Tunnen end ikka päris saledana.

Vaikse ookeani lähistel on ilmgi juba inimlik ning loodus rohelisem ja rõõmsam.


Toimingud

Informatsioon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: