Morgen früh

23 05 2013

Tuli mees Kölnist, autonumbri järgi Siegburgi kandist seina sisse suuri auke tegema. Kell 8.40 astus uksest sisse. Mis kell ta küll ärkas?

Kui õhtul kell 22 jalutama lähen, on suur osa linnast täiesti välja lülitatud.

Ma ei tunne puudust mustast leivast, üle tee Netto Brückenburger teeb Eesti poeleibadele silmad ette. Kalevi šokolaadi ülistamist pole ma kunagi mõistnud. Mis aga puudu on, on sugulane või sõber, kes elab naabermajas või väikese jalutuskäigu kaugusel ja kelle juurde võib suvalisel ajal sisse astuda. Kui siinses mõistes tõesti väga lähedal elav K ütles, et aga tulgu ma ometi, jõudsime selleni, et ajal, mil mina külla läheks, läheb tema juba magama :) Ta käib mõnel hommikul juba kell 7 pilateses! (Njah, ka minu elus on olnud periood, mil ma käisin varahommikuti ujumas… iga päev! Ja ma ei läinud seetõttu sugugi varem magama. Aga siis ma olin 10 aastat noorem ja erinevalt Trierist oli Haapsalu Veekeskuses ujula, mitte lõbus koguperesupluskoht, kus vabakasvatatud lapsed sul seljas ukerdavad. Ainuüksi mõte Das Bad’i – mida on kole kiusatus inglise moodi hääldada – minekust hoiab mind turvaliselt kodus. Vabaõhuujulates on juba kuu aega talisuplejate rõõmupäevad. Kui need Freibad’id lahti on selliste ilmadega.)

Paar nädalat tagasi saatsin teisele K-le küsimuse, et kuidas tundub operatsioon “naised linna peal”, aga mõistagi sain vastuseks, et “meeleldi, aga…”.

M jutustas oma blogis kunagi minu jaoks täiesti uskumatu loo kohalike ülereguleeritud elukorraldusest. Keegi laste sõpradest unustanud midagi nende juurde maha ning telefonikõne peale, et tulen ja toon selle üle ukse ära, määrati talle vastuvõtuaeg umbes pooleteise kuu pärast.

Ja mis te arvate, kas auku tehes õnnestus pihta saada ka ühele veetorule? Majas, kus pole ühtegi kohta, mis ei oleks natuke viltu, on kõik võimalik. Internetikaabliga napikas, nagu näete.

Radikaid vahetades juhtus sama asi. Liiga ettearvatavad ja sirged asjad on igavad, aga torud ja kaablid võiksid oma peidukohtades siiski paikneda ettearvatavalt.


Toimingud

Informatsioon

2 kommentaari

23 05 2013
anu

meil on remondi igast faasist tehtud fotod – just torude ja elektrijuhtmete paigutuse pärast.

23 05 2013
lagrits

remont on vist ainus valdkond, mille jaoks meie majas häbiasi nimega digifotokas sahtlist välja võetakse :) maja ehitajal 1884 vist seda veel ei olnud :P

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: