Ei saa me ilma ilmavinguta

19 05 2013

Screen Shot 2013-05-19 at 11.12.00 AM

 

Kole asi tuleb jälle. Nii suuri numbreid ei ole minu ettekujutuses olemas, kui mitu millimeetrit tunnis täna õhtuks vett lubatakse. Oleks, et korraks, aga sama asi jätkub seni, kuni yr.no pikk ennustus ulatub. Eile korraks näidati pilvede vahelt päikest (näljasele ei või ju korraga palju anda), loodan, et inimesed Umgebung’is ikka said ikka mõne tera D-vitamiini sünteesitud ning muru ära niita. Ega see varsti enam ei kasva ka, mädaneb lihtsalt maas ära.

Minu tuju aga kalamaksaõliga ei paranda. Isegi vein ei aita, ma lihtsalt ei jaksa seda nii palju juua.

Eurovisiooni võitsid Petra Mede, Malta, Holland ning Ungari. Tõsiselt, mul on nii hea meel, et ebatüüpiliste eurolugude või esitusetega nii kõrgele kohale jõuti. Birgitist lihtsalt kahju – väga puhtalt esitatud, aga… Vana BBC euroiroonik Graham Norton ütles, et tubli, aga laul oleks võinud 1970ndatel Luksemburgi esindada ning ma pean tunnistama, et olen temaga nõus :P

EBU võiks aga punktide edastajatele sõnad peale lugeda, et ei ole vaja enne numbrite hääldamist seda mittemidagiütlevat formaalset või suisa piinlikku kiiduila.

Selmet loodusesse minna, tuleb end taas tubaseid töid tegema sundida.


Toimingud

Informatsioon

8 kommentaari

19 05 2013
Metsapiiga

Näed, meil siin oli eurosvisiooni suurimaks vaenlaseks just ilm. Ei jaksanudki seekord nuppu kanalil hoida, sest päevane päike ja aiatamine olid oma töö teinud :)

19 05 2013
Metsapiiga

Aga see kleidi maa küljes olemise väljend (eelmises postis)jääb raudselt mu sõnavarasse :)))

19 05 2013
kaur

“Ei ole vaja seda kiiduila” – khm. Sina vaatad seda oma praktilise ugri mõtteviisi pealt. Küsiti hääli, antagu siis, mileks lobiseda! Aga muul Euroopal ja ammugi Aasial on oma suhtlusprotokollid, mille kohaselt otse asja juurde minemine on lihtsalt häbematus. See on ikkagi multikulti üritus koos kõige kaasnevaga. Nii et las kiidavad natukene, kui muidu ei saa, eks.

19 05 2013
lagrits

Siis saadetagu sinna kõnelema inimesed, kes asjalikult, sõbralikult ning samas veatult viisakusi koos vajaliku infoga edastada oskavad. Ülekanne venis kõvasti pikemaks. Paljud said jooksu pealt aru, et tuleb tuld anda ja tegid kähku. Protokoll ei pea olema piinlik :)

P.S. Mis asi on “muu Euroopa”?

19 05 2013
lagrits

Ma olen ammu mõelnud, et peaks formaalviisakusega hiilgavate maade põliselanikelt küsima, kas neile tegelikult ka meeldib, kui 5 min räägitakse mitte millestki, siis 1 min asjast ja 5 min jälle mitte millestki.
Antud valguses oli Lena eilne apsakas väga inimlik :)

19 05 2013
kaur

“Muu” nagu mitte-saksa ja mitte-skandinaavia.

Mine ja küsi ja sa saad teada, et jah, meeldib küll. Vähe sellest, nad narrivad sind pealekauba ja peavad matsiks.

Mulle meeldib siinkohal rääkida lugu, kuidas me Bosnias bussitäiele rahvale öömaja küsisime. Kõik küsima minejad istutati järjest lauda ja anti napsuklaas ette ja hakati maast ja ilmast lobisema. Mis sest, et bussitäis rahvast ootas ja paduvihma kallas ja kõik plaanid olid sassi minemas ja üldse oli selline ärev olemine. Kohalik tava nägi ette, et enne naps ja loba, siis kõik muu. Kõik!

19 05 2013
kaur

Ja see pole muide formaal-viisakus, mis on hoopis üks teine asi, vaid lihtsalt suhtlemise stiil.

20 05 2013
lagrits

Hm…kui meie oma pisikese teatritrupiga Sarajevosse sisenesime, siis keegi ei pakkunud midagi, kuigi meid oli sinna suisa kutsutud, et mitte öelda valitud. Vihma kallas samuti, aga meie pidime küll oma kaasavõetud brändit jooma, keegi ei kutsunud lauda :)
Vaatamata korduvatele palvetele, et me ei saa mängida kulissidega itaalia laval, sest tantsijad peavad mööda siledat seina üles saama ronida, tegid kaks siniste kitlitega umbkeelset lavatöömeest kohapeal midagi, mis kõlas umbes nagu “möhh?”. Umbes sedasama tegi ka peakorraldaja. Mingil hetkel sai eurougri viisakusest jagu sisemine võitlev viiking, lavastaja saatis kõik kolm meest eesti keeles ühte pimedasse paika ning seepeale hakkasid inimesed kitlites lavatekstiile maha võtma.
Ma siiamaani ei tea, mille eest me preemia saime, sest sellest lõpetamisel ei räägitud. Küll aga kiideti kõnedes tund aega iseennast :)
Aga kui too kummaline külalislahkus välja arvata, oli Bosnias ütlemata tore.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: