Kuidas ma oma rongi pardale ära ei mahtunud

14 10 2012

Kui hull peab olema üks rongisõit, et ma oleksin nõus Brüsselis autoga käima hakkama? Eriti kui sõidule eelnevad töötunnid on kõike muud kui lõdvad ning mu närvikava polnud juba enne 15. jaanuari 2012 selle linna liikluse jaoks piisavalt tugev.

Lootsin täna kell 15.20, kui üks tubli ja abivalmis Brüsseli pere (neid on seal mitu) mu autoga jaama viskas (siinkohal tänu kõigile, kes seda enne teinud ja edaspidi teevad), et kõik sujub ning jõuan Brüsselist kenasti vara koju. Mõte oli põigata Carrefouri ekspresspoodi, et kohvi ja midagi süüa osta. Aega oli pool tundi ning tõenäoliselt jõudnuks küll, samas hakkasin kahtlema, sest seal on alati pikk kassajärjekord ja iial ei tea ju, milliselt teelt täna rong väljub…

Ja siis, juhhei, jäi oodatud Prüsseli-Luxembourgi susla üldse tulemata! Ütlen meelega Prüssel tugeva P-ga, kui see linn ebameeldivaid üllatusi pakub. Kuna tablool ega valjuhääldis ei öeldud muud, kui et hilineb ja et asjaolud on selgitamisel, siis ei raatsinud üles maa peale tagasi ka minna. Poodi või üldse tõmbetuule käest ära. Jõudnuks veel, aga lootsin, ootasin ja külmetasin.

Meele teeb eriti kibedaks, sest olin just sellest ühele väga erilisele inimesele telefonis öelnud, et ei saa mitte Brüsselisse jääda ega kokku saada, sest kiirustan minema.

Lõpuks tuligi järgmine rong, mis oli juba enne Schumani perroonitäit inimesi täiega täis. Ehk siis eelmist ei tulnudki.

Nüüd on mul ka IC rongis, mis pole mõeldud püsti reisimiseks, püstiseismise kogemus. No seal ei ole ju kuskilt kinni hoida. Õnnetuseks jäin troppi mingite väga-väga imelike inimeste vahele. (Mõnedele suurtele lastele teadmiseks, et nii hull see olukord siiski ei olnud, kui laupäeva lõunal Wasserbillig-Trier aktsiisitooteturistidest pungil rongis).

Nojah, leidsin ju SNCB veebist odava kampaaniapileti, kahe vabalt valitud Belgia peatuse vahe 5 eurot. Kümnele lisandus Arloni jupike, kokku maksin poole vähem kui tavalise 2. klassi pileti eest. Ja saingi 5 euro väärilise kogemuse :)

Oleksin ju võinud näidata pileti peal olevat kirja (tõlkes “tere tulemast teie rongi”) ja nõuda endale vähemalt oma vagun, aga polnud kellelegi näidata, sest ükski kontrolör sellisesse India rongi ometi sisenema ei hakanud. Võinuks ka jänest sõita.

Järgmisel korral sõidan ülbelt 1. klassis ja hoian 40 eurot muu arvelt kokku. Kasvõi kõhu arvelt, täna tegingi ju ettekavatsemata algust. Päris söömata ma siiski pardale ei astunud, ühe Brüsseli lemmikpere lapsed kinkisid ühe pirni ja kaks õuna, mis nad ise hommikupoolikul puuviljaaiast korjanud olid.

Sama pere oli mind sama nädalavahetuse jooksul teisest hädast päästa jõudnud, nimelt toppisin eile arvuti toitejuhtme sellesse kotti, kus on Luksemburgi lauluringi pikendusjuhtmed. Kott jäi mõistagi autosse, mis omakorda pargitud Luxembourgi ML maja ette. Loomulikult tegin ma eile teel Brüsselisse hästi ressursimahukaid asju nagu näiteks helitöötlus. Kui juhtme puudumise avastasin, oli akut jäänud alla kolme tunni, aga mul on neid järjest neli ning ühes oli vaja kasutada ka DVD-d…

Kõnealune tore pere on ka varem nii palju head teinud, tunnen end neile juba veerand elu võlgu olevat. Kui arvestada juurde veel mõned laululaste lemmikpered siin ja seal, pole mul varsti midagi võlgade katteks anda.

Ehk: kui rongis lõpuks taas istuma saad ning päevale tagasi vaatad, hakkad jälle uskuma, et inimesed on ilusad ja head. Vähemalt need, kellega elu mind mõnede rongide vahelisel ajal kokku on viinud.


Toimingud

Informatsioon

One response

15 10 2012
Mari-Liis

Kas sa 10 x Rail Passi ei ole kasutanud? Mõeldud Belgia siseseks reisimiseks. 2. klassi oma maksab 76 ja esimese oma 117 ehk siis ühe otsa hind tuleb kas 7,60 või 11,70 + pilet Arlon-Lux. Aastaid tagasi igal teisel nädalavahetusel rongiga kahe nimetatud linna vahel liigeldes läksin ma suht kiiresti üle esimesse klassi, sest noo ütleme nii, et see 3,80 on enda närvi- ja sõidurahu väärt. http://www.belgianrail.be/en/travel-tickets/passes-cards/rail-pass.aspx

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: