Projektiaruannete TOP

10 07 2012

Tõmbasin ühe pikaks ja suureks veninud projekti otsad kokku. Mida sa siin ikka muud teed, kui täpselt siis hakkab sadama, kui nina uksest välja pistad.

Järgneb aruandeblankettide tegijate edetabel vastavalt ülesehituse loogikale ja sellele, kuidas Exceli/Wordi vormid parasjagu töötasid või ei töötanud:

1. Kultuuriministeeriumi vähemusrahvuste ja (välismaal elavate) rahvuskaaslaste kultuuriseltside toetusprogramm. Hea, et kõik ühes failis, aga Exceli tekstiväli venitas sisulise osa lisa imelikult välja. Plussiks see, et ei nõuta enam kuludokumentide/maksekorralduste koopiaid.

2. Rahvuskaaslaste programmi haridusprojektid (programmi kureerivad Eesti Instituut / Haridus- ja Teadusministeerium (HTM), ma ei tea, kuidas neil see tegevuste aktsiapakk täpselt jagatud on). Kaks eraldi planki sisulise ja finantsosa jaoks, aga kõik loogiliselt üles ehitatud ning kõik lahtrite sisud olid korralikult vormindatud, st venisid vastavalt vajadusele.

Järgmised kohad jätan välja andmata, umbes 5. kohal on Kultuurkapital, kelle Exceli aruandeplank on nüüd kordades parem kui Wordi oma (oi, ma olen selle viimasega kakelnud, ma ei tea, mismoodi neil need tekstiväljad tehtud olid, et sinna numbreid sisestada ei saanud), aga arenguruumi on.

Siis tuleb eriti suur tükk tühja maad, vahepeal ei ole mitte kui midagi ning viimasel kohal on Hasartmängumaksu Nõukogu (HMN) haridusprojektide aruanne. Ka HMNi haridustoetuste lepingud ja aruandlus käivad Haridus- ja Teadusministeeriumi kaudu, seega ma ei jõua ära imestada, kuidas kaks sama ministeeriumiga seotud projekti nii erinevat jalga käivad. Sel plangil olid veel isegi kroonid eurode vastu vahetamata ning koht pitsatile (aga digipitsat?). HMN kultuuriprojektide aruanne on hariduse oma kõrval nagu tulevikust, nemad ei jõua ka nagu p.1. enam algdokumentide koopiaid.

P.S. Muidugi ei ole pärast seda sadanud, kui ma öösel lahkunud laps H ja sõprade voodipesu vihma eest tuppa tagasi tõin. Peaksin juba olema harjunud, et päike ei ole sel aastal enamasti minu sõber, st ta tuleb välja siis, kui mina välja ei saa. Ja vastupidi. Peaaegu ainsaks erandiks on ja jääb vist 23. juuni.

Eks ma pea oma päikest mujalt otsima. Remonditolmu alt, noodijoonte vahelt ning lootma, et mujal päikeselaike püüdvate inimeste nägudelt midagi vastu peegeldab.


Toimingud

Informatsioon

2 kommentaari

11 07 2012
Hundi ulg

Lisanduseks HMN blanketile ehk niipalju, et meie seadusandlus üleüldse ei esita nõudmist, et juriidilisel isikul peaks pitsat olema…

11 07 2012
lagrits

Sellele minagi mõtlesin. Kusjuures taotleja ei ole e-Eesti, vaid ühe teise Euroopa riigi registris, kus vanamoodne asjaajamine on visam moest minema, ja pitsatit ikka ei ole. Isegi kui on, siis vaevalt et keegi mäletab, kus see on. Ja kui ka mäletab, siis seda küll ei mäleta, millal seda viimati kasutati.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: