Ema-tütre nädalavahetus

15 04 2012

Kui ma detsembris 2004 Tallinnasse tööle läksin, mõtlesin: nüüd alles hakkan teatri-, kino-, kontserdi- ja kunstisaalides käima! Tegelikult kujunes välja nii, et kui ma just Haapsallu mõne noorte näiteringi proovi ei sõitnud, vedasin end lihtsalt Pärnu mnt viadukti alt üürikorterisse ning sinna ma jäin. Hea, kui autoga Tondi selverisse viitsisin sõita.

Kuna A, H ja neljapäeva öösel laekunud fotohuviline T sõitsid eile Hollandisse kolloodiumikoolitusele, mõtlesin, mida ma kõike peaaegu üksi kodus ära teen. Päriselt juhtus see, et mitte midagi ma ei teinud. Tean, et maailmas on vähemalt üks inimene, kes arvab, et selliseid päevi peab ka olema.

Mittemidagitegemine on muidugi pisike liialdus. Näiteks jalutasime Supsikuga Porta Nigrani, sõime jäätist ning vaatasime inimesi. Tänu kuuajalisele Püha Ürbi üritusele on linn palverändureid täis, isegi jäätist söövaid nunnasid näeb iga nurga peal ning ning aeg-ajalt ehmatab keegi rahvasummast valjusti “halleluuja!” hüüdmisega. Muide, ma pole ainus, kes on esmakordselt silti lugedes arvanud, et Heilig Rock on kristliku rokkmuusika festival, mitte seelikukummardamine :P

Igatahes on see üritus suurepärane näide katoliku kirikust kui hästitoimivast äriettevõttest. Inimesena, kes organiseeritud religioonis järjest enam pettub, ei saa ma sellisest tingeltangelist aru. Ütleme siis nii, et nii mõnegi religiooni “patendi valdajad” on idee autoritest juba ammu väga kaugel. Pealegi, mis sajandil me elame? (Ei saa jätta torkamata, et mulle mitte kuidagi ei mahu pähe, et laps, kes iseenesest peaks olema süüta lambuke, peab maast madalast kasvama teadmises, et ta on juba loomult patune.)

Üleeile kuulsin tänavalt koledat räuskamist. Mõtlesin, et noored on üleliia vägijooke pruukinud, aga 10-14aastased poisid üritasid oma ristikäiku laulmisega kaunistada. Tule Johann Sebastian appi! Välja tuli küll kole kakofooniline ja kaootiline kulgemine. Arva veel, et korraliku katoliku koorikoolituse saanud laulavad kõik nagu kõik nagu inglid.

Aga teemasse tagasi pöördudes, vastu õhtut harjutasin ma veel veidike klaverit ning muusikalistel teemadel jätkasin ka unenäos. Nimelt toimus Euroopa eestlaste lastekoori laager meie kunagises maamajas Pullapääl ning millegipärast olid pooled lastevanemad täiesti võõrad. Üks neist tõi külakostiks kaks purki omapüütud kala marinaadis. Kummaski purgis oli üks kala. Koos peaga. Lisaks olid külas kaks tundmatut meespianisti. Miks nad seal olid, jäigi ebaselgeks, sest üks jagas näiteks hoopis lõunasööki. Teine oli eriline vana päss, kes mulle väga pinda käima hakkas. Mina pidin turnima kõrgete noodiriiulite vahel, et tema kadunud lugu otsida, aga päss samal ajal muudkui togis ja torkis mind, ilma et oleksin palunud tal krampi kiskuvat paremat sääremarja triikida. Nii ma siis ärkasingi kell 10.40 veidike pahuralt. Supsik magas 11ni.

Aga et tänane päev ei oleks eilse kordus, pusin nüüd tagisid edasi tikkida. Ei, mitte nahktagisid. Tagid on kaunistused rahvariiete käisevärvlitel või kaelustes, mis üksiti kaitsevad servasid kulumise eest. Nende tikkimiseks on mitmeid viise, aga see konkreetne, mis ERM-i Nõo naise juhendis pakutud, mul küll väga kenasti välja ei taha tulla. Olen proovinud nelja erineva jämedusega linase niidiga, aga tulemuseks on ikka parajad pusad. Nüüd olen kahevahel, kas patustada mittepiirkondliku, aga ilusama viisiga või harjutada veel.

Õhtuks teen seaprae ja hapukapsaid, Metzi äärelinna Auchanist ostetud õuntega verivorst vajab ka ärasöömist. Teised jõuavad millalgi hiljaõhtul, mis on muidugi parim aeg jõuluprae konsumeerimiseks :)


Toimingud

Informatsioon

2 kommentaari

15 04 2012
Rael

Palju jõulu!

Jäätise söömine ja mittemidagi olemine on juba paras hulk Miskit.

16 04 2012
lagrits

Õuntega Prantsuse verivorst võib edaspidi maailmas olemata olla. Mõttetu magus läga.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: