Charity shops, cheddar and posh eggs

4 10 2011

Mida teie oma reisilt Suurbritanniast koju kaasa toote? Kas ka ohtralt häid, aga väga odavaid raamatuid, muusikat ja põnevaid nõusid charity shop’idest? Tulge meile teed jooma, sest meil on nüüd suur punane teekann (läks seest puhtaks ka) ning nii salati- kui ka magustoidukausid on juba esimeste külaliste puhul käiku lastud. Raamatuid ma ei viitsi üles lugeda… huvitav, kas need keegi kunagi läbi lugeda jõuab?

Odavaid käsimüügiravumeid?

Kümmet sorti cheddar’it ja muud juustu? Trierist ja isegi Luksemburgi supermarketitest, kus on toiduvalik üldiselt kordades mitmekesisem (ostjaskond ju ahvusvahelisem) võib leida umbes kahte erinevat Inglise juustu. Aga neid on ju rohkem :) Minu senine lemmik on double Gloucester ja meeldivalt krõmpsuv üllatus sootuks Canadian vintage cheddar. Õuna- ja kaneelijuust osutus aga minu jaoks liiga eriliseks :P

Ube tomatis? Me sööme umbes kord nädalas full English’i, aga mandril ei müüda ju poole väiksemates purkides ube ning meil jääb hommikusöögist alati pool potsikut üle.

Sinki ja mune? Ostsime viimasest sadamalinna poest prooviks pardimune :) Karbil nimetatakse parte posh bird’ideks ja ilmselgelt on ka need munad väheke posh’id :) Meil olid ka Mulgi mõisas Pullapääl paar aastat pardid. Mäletan seda, et nad s***usid terve hoovi täis, aga munade maitse ning see, et munakoor on justkui hoopis teisest “materjalist”, oli meelest läinud. Aga muidu munad nagu munad muiste, lihtsalt kuidagi uhkemad ja peenemad. Posh värk.

Vorstitegemist peaksid aga britid mandrile sakslaste (grillvorstid) ja prantslaste (toorvorstid) käest õppima. Ilmselt teab Alice saladust, millises poes müüakse sealseid parimaid (selliseid, mida on nõus isegi Supsik sööma, kes muidu reeglina vorsti üldse ei söö, ja see on juba väga tugev indikaator), aga need, mida mõnes hotellis anti, olid küll tehtud tont teab millest. Ja juppi kõige paremat suitsuvorsti võib seal saarel leida ainult Poola spetsialiteetide riiuleilt (demograafilistel põhjustel neist just puudust ei ole ka). Aga ega me nüüd Suurbritanniast Poola vorsti ostma ei läinud ka. Kanada juustul on ikka vähemalt kuninglik põhjendus :)


Toimingud

Informatsioon

Üks vastus

3 11 2011
mermaid

Alice ei ütle midagi.. ma siis lisan selle, et minu meelest on meie supermarketite kallimad vorstid täitsa ok. Odavad on tõesti jamad.. jube, mis rasv sealt välja tuleb. Poola vorstid mulle ei meeldi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: