Hädiselt, aga positiivselt

4 04 2011

Kui nädal aega on nina kinni, kurgus kraabib ning pea on täiesti uimane, samal ajal õitsevad õues kõikvõimalikud puud ja põõsad ning veidi parem on neil päevil, kui vihma sajab, kas ma võin sellest siis järeldada, et mul on õietolmuallergia? Kui ma nüüd veidi järele mõtlen ja loen oma ülestähendusi eelmiste aastate kevadest, siis seos on olemas. Ostsin täna apteegist spetsiaalse allergiasprei, apteeker haipis selle nii üles, et see peaks kõikide maailma hädade vastu aitama. No ütleme, et palju parem on küll pärast paari piserdamist.

Sama hädaga on kimpus paljud, kes Eestist siiakanti kolinud ja kel varem kevadeti-suviti mingeid “pujuprobleeme” ei esinenud. Ma ei tea, kas üheks põhjuseks võib olla ka tõsiasi, et siin on kordades rohkem lopsakamaid lehtpuid ning põõsaid kui Paralepa mändide all?

Peaks vist laskma testid teha. Peaks. Igasuguseid asju peaks.

Aga ei oleks üldse tore perspektiiv veeta elus edaspidised kevaded, täpsemalt kevade õitsvaimad osad, näomaski taga ja prits, inhalaator või tabletipakk käeulatuses. Mingis Saksa allergiaportaalis soovitati õitsemise ajaks kolida mere äärde või mägedesse. Jaa, üks maja mere ääres ja teine mäe otsas kuluks marjaks küll.

Aga kuna ma ei tööta, siis ma neid maju praegu ei osta. Siiski ei saa ma aru, miks töötul nii palju tööd on, et üldse ei ole aega unistada, veel vähem unistusi kirja panna. Teoks tegemisest rääkimata.

Õnneks võib öelda, et Luksemburgi Eesti Seltsi mudilaskoori kolmepäevane kevadlaager on edukalt sooritatud, sh kõik laulupeolaulud salvestatud ning ära saadetud, nagu väliskooride kord ette näeb. Lapsed olid hullult tublid ning kui nüüd mõelda, kuidas kolm kevadet tagasi nullist alustasime, on (eriti viimase pooleteise aasta) arenguhüpe ikka võimas. Laulupeo nimekiri koos saatjatega kinnitatud, nänn tellitud. Järgmiseks on päevakavas koori kostüümid ning see ei ole teps mitte lihtne ülesanne, aga tundub, et hakkab seegi tasapisi sujuma.

Kangaste hinnavaatlust tehes selgus, et üks väike kangapood Nikolausstraßel, kust ma olen varem ühte ja teist leidnud, on kinni pandud. Ta oli viimati ka ainult K-R avatud, aga ju siis kundesid käis kõrvaltänavas ikka lootusetult vähe ning nüüd on alles veel vaid silt. Teistes poodides on linaseid rõivakangaid vähe ja needki vähesed on kirvehinnaga. Head abilised otsivad Eestist ning tellin kanganäidised ka mõnest Saksa veebipoest.

Ka linna ainsa odava kaltsuka akendele ilmusid nädal tagasi rendileandmise sildid. Nüüd ei ole enam kuskile jahile minna, kui midagi ühekordset jaburat vaja on, teised kaks kaltsukat on Gucci ja Versace hindadega :(

Aprilli teine pool tuleb ajaliselt rangelt raamitud kohustuste osas veidi paindlikum, sest kahenädalase lihavõttevaheajaga seotud kolmel nädalalõpul meil tunde ei ole. Ka eelolevale laupäevale vaatan vastu üsna rõõmsalt, sest isegi kõige pisemad lauljad on võrreldes sügisega juba märksa “töövõimelisemad”, st vähemalt tunni esimese poole saab pühendada tõesti laulmisele, mitte pideva tsirkusega tähelepanu võitmisele, kuue pea ja kaheteist käega lohena korra- ja kasvatusharjutustele ning niisama trilla-tralla-mängimisele (mis ei ole jätkuvalt üldse minu tugevaim külg).

Mai kolmandal nädalalõpul toimub Luksemburgis veel üks laululaager. Kulkast toetus saadud, dirigentidele piletid leitud, homme läheme tõenäolist kontserdikohta vaatama. Alul tõrksad, kuid hiljem otsekui üles sulanud linnaametnikud tunnistasid, et ega neil ju polegi siin kooridele midagi pakkuda peale selle, et minge pakkuge kirikutesse või siis võtke konservatooriumi saal. Hehee, viimase üür olevat kõigest 2000€ :) Ühise ajurünnaku tulemusel valiti välja kolm võimalikku vabaõhukohta, millest kahe omanik ehk kohalik “teatritevalitsus” suhtus asjasse väga soojalt ning neist ühes pakutakse vihma korral ka siseruumi. Loodame, et see meile tõesti ka sobib ja saame homme kaubale.

Järgmiseks saksa keele tunniks on vaja kirjutada ühe söögikoha kriitika. No ma olen ju viimasel ajal hullult palju väljas söömas käinud, et ei oskagi kohe kuidagi nende kahe vahel valida… :)

Muide, täna oli ajalooline päev: esimest korda elus ei meenutanudki rabarbriküpsetis ahjust välja võrres arusaamatut amorfset massi :) MJ juurest innustust saanuna proovisin teha neid muffineid nami-namist ning kui ma järgmisel korral kaneeli üldse lisamata jätan, siis saab ilmselt veel parem. Ah jaa, pool kogust panin täisterajahu. Nagu näete, ei ole ma suutnud gluteenivaba elu elada ja ega ju mul mingit meditsiinilist näidustust ei ole ka, ainult endal on kergem olla, kui saia ja leiba näost sisse ei aja. No kuidas sa saad “ei” öelda, kui laste laagri lõunaks on ML imemaitsvad makaronid hakklihaga või hommikul tuleb hirmus kilu-munaleiva isu :)


Toimingud

Informatsioon

3 kommentaari

6 04 2011
ylle

Oh jah, need ninaprobleemid võivad ju vabalt õietolmust olla. Lihtsam oleks vist mingeid allergiatablette manustada, mul omal tavaliselt aitab ühest hommikul võetud claritini tabletist terveks päevaks.
Möödunud suvel müüdi Kuressaare merepäevadel metsikus valikus linaseid kangaid, nii suur valik oli, et ma ei suutnudki valida ja jätsin ostmata, aga olin nii tuutu, et ei võtnud nende kontakti, mida nüüd täiega kahetsen. Kui hädasti vaja, siis ehk saaks merepäevade korraldajalt kontakti, et kes need müüsid neil seal suvel. See oligi mingi linase kangaga kaupleja, muud träni neil polnud.

8 04 2011
Jones

Palun jagada imerohu nime, kuluks samuti ära.

8 04 2011
lagrits

kasutasin Allergodil Akut spreid… kõlab nagu perekond alligaator-krokodill, aga abiks vist oli, enam ei kurda :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: