Muumitsitaat vol igavene

3 12 2010

“…sest talv on talv ja iseenda eest tuleb hoolitseda siis kui on õige aeg!”

Vaatan mina BBC uudiseid. Oo üllatust, jälle on saare pääl talv! Koolid on kinni, kiirabi ei abista, elu seisab. Minusuguse paadund põhjamaalase jaoks täiesti arusaamatu situatsioon, eriti riigis, mis paigutub ju pigem põhjapoolkerale iseloomulikku kui ekvatoriaalsesse kliimasse ning kus viimastel aastatel on olnud piisavalt põhjust harjutamiseks…

Kuidas saaks nii teha, et inimesed jätaks vähemalt seekord jaburad jõulukingihunnikud vahele ja soetaks a) lastele soojad mütsid, kindad ja sokid-saapad ning b) autodele talverehvid?

Saksamaal on homsest talverehvid kohustuslikud. Kõtt, Luksemburgi suverullitajad!


Toimingud

Informatsioon

4 kommentaari

3 12 2010
Kerli

Well, well, kaheks kolmeks paevaks aastas talverehvide eest me kyll ei taha maksta. Nii kaua kui see koikide jaoks kohustuslik ei ole siis ei aitaks see ka midagi kui meil need oleks- kellegil su ees neid ei ole ja siis istud samamoodi nagu nunnu oma talverehvidega seal pikas ummikus. Kohustuslikuks ei saa need kohe kindlasti mitte nii pea.

Soojad mytsid ja kindad on taitsa poes saadaval ja enamus normaalseid vanemaid need ka nii endale kui oma lastele ostavad. Sokkide ja saabastega on aga teine lugu. Villastest sokkidest voivad siinsed inimesed vaid und naha (kui nad yldse teavadgi mis asjad need villased sokid on), neid ei ole mina veel siit yhestki poest leidnud.
Saabastega on ka enam vahem sama et kui tahad korralikke paris talvesaapaid siis pead otsima. Nendel kel raha jatkub ja need kes regulaarselt suusatamas magedes kaivad nendel on loomulikult nii saapad sokid kui ka koik muu olemas.
Ylejaanud rahval aga ei ole ei raha ega tahtmist sellist korraliku varustust vaid paari paeva parast ostma hakata….eriti veel laste jaoks kes riietest yhe hooajaga valja kasvavad.
Koolid aga on kinni ikka selleparast et opetajad kooli ei paase mitte selleparast et lapsed sinna ei suudaks tulla (valja arvatud need kes koolist autosoidu kaugusel elavad).

Nii et nii kaua kui talv meid vaid paar PAEVA aastas kylastab (ja seda ka mitte just igal aastal) ei hakka see olukord siin kuidagi paranema.
Kara ja mollu on palju vaid moe parast. Alati on ju vaja syydlast leida kes selle lume siis jalle valel ajal valesse kohta maha lubas sadada :D

PS. See jutt siin ei kai pohja Inglismaa kohta kus talv on tihti talve nagu.

4 12 2010
maaritliis

noh, minu kogemus näitab, et alates 2005ndast aastast, kui mina sinna saarele elama kolisin, on see talv iga aasta oma nägu seal näidanud. Ja minu meelest, mida aeg edasi läheb, seda pikemaks ta end sinna istutab. Seega nagu tõesti võiks millestki õppida ja kuidagi valmistuda.
See mütside ja kinnaste teema – noo igalt poolt loen, kuidas emadel paksud riided seljas, aga lapsel ei midagi. Ausõna, kui ma veel seal elaks, siis ütleks küll paar krõbedat sõna. Aga eks neid on kunagi samamoodi välja veetud, vist, ja seega on viimane arunatukenegi läinud (aru ma ei saa ainult, kuidas nad selle peale tulevad, et endale soojemad riided selga panna?)

4 12 2010
Kerli

Ma arvan et see lume rohkus oleneb kus kohas selle suure saare peal keegi elab. Londonis ja selle lahistel (Surrey naiteks) kus mina viimased 16, 5 aastat elanud olen on toeline lumi vaid eelmise aasta Veebruariks PAARIKS paevaks maha tulnud ja selle aasta Jaanuaris ning nyyd Novembris.

6 Aprillil tuli ootamatult hasti palju lund aga see sulas paari tunniga ja mingit ummikut voi kaost ei tekitanud, ainult elevust ja roomu :) (seda enam et moned inimesed nagid esimest korda elus sellisel hulgal lund siinmaal)

Sellise paarikymne minutilisi voi paari tunniseid lumehelbeid on alla sadanud ka teistel aastatel aga neid ei saa talveks voi lumeks nimetada tihti sulavad enne kui maapinnale langevad.

Veel paar aastat tagasi oli tavaline et veebruaris nartsissid ja tulbid juba oitesid.
Nii et ma arvan et on vaja veel paari aastat ja pikemat lumesadu et inimesed hakkavad endale kuuri talvekumme ja liiva/soolakotte koguma ja valitsus lumebuldoosereid :D
Loodan siiski et lumi siin maal jaab haruldaseks sest muidu kaob Eesti talve ilu ja monu taitsa ara.

4 12 2010
Kerli

Yks asi aga kyll millest ma aru ei saa on see et miks lennuvaljadel ei voiks olla taisvarustus lume jaoks. Lennuvaljasid ei ole ju nii palju et hirmasti riigi raha nouaks ja lumega lendamine on ju taiesti normaalne…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: