Vähese kasuteguriga koosolek

18 09 2009

Ma ei jõudnudki eile lastevanemate koosolekul oma küsimusi esitada, sest koosolek lõpetati kuidagi äkki ära. Ega ma usugi, et neile vastused oleks saanud – peaaegu kõikidele küsimustele, mida küsida jõuti, vastas proua direktor Panayota Vassilacou (kes ühele kirjale on alla kirjutanud Toula Vassilacou, aga allkiri on sama, saa sa siis neist Kreeka nimedest aru) umbes nii, et “meie seda ei otsusta”, “see pole siin praegu koht, kus seda otsustada saaks” või “sellele on veel vara vastata”.

Ühe probleemi kohta öeldi, et – midagi pole teha. Järjest sagenevad sellised juhtumid, et eesti, ungari või sloveeni laps on eel- ja algkoolis käinud inglise, saksa või prantsuse sektsioonis. Emakeele tunnid on neil küll, aga kuna teisi aineid õpitakse II keeles, siis on see neil algkooli lõpuks ikka üsna selge. Keskkoolis aga alustavad nad selle nn II keele õppimist uuesti madalamal tasemel koos nendega, kes alustasid II keele õppimist algkooli III klassis. (Kujutage võrdluseks ette olukorda, et näiteks Eestis elav venekeelse perekonna laps õpib eesti keeles 5 aastat kõiki aineid ja 6. klassis hakkab ta uuesti eesti keelt õppima nagu võõrkeelt.) Süsteem ei võimalda läheneda mõnedele lastele kui bi(multi)linguaalsetele, kellel ongi sisuliselt kaks emakeelt. Jabur.

Kahjuks ei olnud ka tüdrukute klassijuhatajaid (kuigi üks justnagu lubas tulla).

Õnneks sain eesti keele õpetajale üle anda memme annetatud raamatud ja P emaga lapsevanema- ja muud juttu aetud. Ja korraks kodust välja, mis on ka juba väärtus omaette :)

Ah jaa. Mäletatavasti said kõik lõpetajate vanemad ühe kooli kirja kaks korda. Koos postikuluga võis selline topelttöö maksma minna ümmarguselt 150 €. Kooli aastane paljunduskulu olla 70 000 €. Tõesti, save some trees. Please.

Aga vähemalt on kool puhas, korras, sõbralik ja taseme üle ei saa nuriseda. Üks äsja Brüsselisse kolinud tuttav olla Brüsseli II eurokoolis šoki saanud – isegi ENSVs polevat ta nii halvas olukorras kooli näinud.


Toimingud

Informatsioon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: